Jak jsem se již zmínil u francouzského tlaku na multipressu, v posilovně se dají vymyslet různá „zvěrstva“. Toto je opět cvik z naší „dílny“, což stejně nezaručuje naše prvenství v jeho použití.

V mírném stoji rozkročném uchopíte podhmatem žerď multipressu. Úchop je přibližně v šíři ramen eventuálně těsně vedle stehen.

S výdechem ohnete paže v loktech. Během pohybu tlačíte lokty mírně dozadu za trup, díky čemuž se nemusíte od činky příliš odklánět trupem. Když se ruce ocitnou v horní pozici, snažíte se hrudníkem naopak lehce namáčknout na žerď. Při zpátečním pohybu se nadechujete.

I u tohoto cviku můžete velmi snadno podlehnout snaze pomoci si při překonávání vyšších hmotností švihnutím celého trupu a zakláněním, i když to není tak snadné jako při použití volné velké činky.

Poznámka: lze provádět pouze na strojích u kterých se žerď protáčí v podélné ose!!! (To je dnes snad ale u většiny multipresů).

Zaměření: Přes na první pohled trochu bizarní provedení bicepsového zdvihu jde o zajímavý cvik. Podle mých subjektivních pocitů, které se shodují s pocity valné většiny ostatních cvičenců, účinek se přesouvá na bříško bicepsu ve spodní části – těsně nad ohbím lokte. 

Zdvih spodní pozice

Zdvih horní pozice